İnternet sitemizi ziyaretleriniz sırasında sizlerin deneyiminizi geliştirmek için "Çerezler"den faydalanmaktayız. Daha fazla bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.
×

Taksit ve Komisyonlar

 

BKİ Batı Kömür İşletmeleri A.Ş. 2016 yılında, Edirne ili Uzunköprü ilçesi Harmanlı Köyü sınırları içerisinde kömür madenciliği faaliyetlerine başlamıştır. Müşteri memnuniyeti ve çevreyi koruma prensipleri ile hizmet vermektedir.

Prosesin tüm aşamalarında kalite güvence faaliyetlerinin sürdürüldüğü BKİ Batı Kömür markalı kömürlerin en önemli özelliği, yüksek kalorili ve düşük kül oranına sahip olmasının yanı sıra toplam kükürt oranının %1’in altında olmasıdır.

Üretilen linyit kömürünün kalitesini arttırmak adına kömür zenginleştirme (lavvar) tesisi kurulmuş olup, 190 ton/saat tüvenan kömür yıkama kapasitesine ulaşmıştır.

Yıllık üretim kapasitesi 400.000 Ton/yıl seviyelerindedir. Müşteri tercihlerinde önemli bir yeri olan ambalajlama kapasitesi 200.000 Ton/yıl kapasiteye ulaşmıştır.

Atay Holding, 110 yıllık madencilik tecrübesi ile işletmenin orta ve uzun vadeli planlamalarını yaparak uygulamaya koymuştur. 2021 yılı itibariyle açık işletme madenciliği ile birlikte, yeraltı madenciliği için de yatırım yapma kararı alınmıştır. 9 Eylül Üniversitesi ve Uluslararası faaliyet gösteren Almanya merkezli bir firma ile birlikte rezerv tespit ve mekanizasyon seçimi için sondaj faaliyetleri tamamlanmış olup, 2022 yılı itibariyle yeraltı madenciliğinde tam mekanize sistem yöntemiyle üretime başlamıştır. 

BKİ Batı Kömür İşletmeleri A.Ş. gerçekleştirdiği üretim faaliyetleri ile ülkeye ve bölgeye önemli ölçüde katma değer sağlamaktadır. 2018-2019-2020 ve 2022 yıllarında ödenen vergiler ile Edirne vergi rekortmenleri arasında yer almıştır.

 

%100 YERLİ ÜRETİM / YÜKSEK KALORİLİ KÖMÜR İÇİN BİZE ULAŞIN